Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

Klasický rodinný dom Medzany centrum, 5 izieb + kuchyňa, nádherný pozemok, hospodárska budova, altánok, prístrešok na auto, búdka na náradie, tiptop upravený dvor

Medzany
199 000 €
  • top

Popis nehnuteľnosti

Ponúkam Vám na predaj tento dom vhodný na bývanie bez potreby okamžitých zásahov do stavby, okrem tých kozmetických vrátane hygienických malieb. Dom sa nachádza v centre obce, má široký pozemok, o ktorý sa majitelia vzorne starajú. Je vysadený okrasnými kríkmi a živými plotmi, a okrem niekoľkých kusov nábytku zostáva takmer kompletne zariadený. 

IS: Dom je napojený na elektrinu, plyn, vlastná kamenná kopaná studňa, žumpa. Je postavený z tvárnic, priečky z tehly. Dom bol kolaudovaný v roku 1977. Kúpeľňa kompletne vrátane rozvodov v roku 2006. Plastové okná boli v dome vymenené v roku 2008. Plynový kotol Protherm, rozvody kúrenia a nové radiátory boli osadené v roku 2014. Ďalšia rekonštrukcia prebehla v rokoch 2017-2018, počas ktorej bola rekonštruovaná strecha, interiérové dvere, podlahy, v roku 2020 osadená nová kuchynská linka na mieru od stolára. 

Dom je dispozične veľmi dobre riešený, po vjazde autom do prístrešku sú hneď z bočnej strany domu umiestnené vstupné dvere. Dom je z väčšej polovice podpivničený, preto je prvé podlažie 6 schodíkov nad úrovňou terénu. Vstupná podesta má k dverám schodíky spredu pre peších aj zozadu zo záhrady.

Vstupná chodba má v prednej ľavej časti predsieň so skrinkami na vešanie, vešiakový panel, skrinky na obuv. Ďalšie dvere po ľavej strane - hneď oproti kuchyni, tvoria vstup do priestrannej špajzky na potraviny.

Nasleduje schodište na horné poschodie, pod ním dvere do pivnice, za ním samostatné WC, vedľa veľká kúpeľňa so sprchovacím kútom, vaňou, bojlerom na ohrev vody, umývadlom, práčkou a dostatkom miesta na skrinky s úložnými priestormi. Jednou časťou kúpeľne je menšia miestnosť, ktorú je možné oddeliť dvermi, v ktorej sú regály s policami, a štendre na vešanie. Tu odložíte všetko, čo nie je potrebné v kúpeľni vidieť, môže to byť sklad na drogériu, čistiace prostriedky, vysávač, stojan na prádlo, atď. V kúpeľni sú dve okná, čo je skvelé na pohodlné vetranie. 

Ďalej sa na tomto poschodí nachádza jedna veľká miestnosť, ktorá bola priečkou zo sadrokartónu predelená na mini-obývačkovú časť a spálňu. Tento priestor vznikol len zo zdravotných dôvodov predávajúcich, a je možné ho demontážou kartónovej steny kedykoľvek vrátiť do pôvodného stavu nádhernej velikánskej obývačky. 

Kuchyňa na tomto podlaží je taktiež veľmi priestranná, svetlá a má okrem stola a stoličiek aj pohovku - takže je to taký jedálensko-obývačkový kútik. 

Na hornom podlaží sa nachádzajú plnohodnotné 4 izby, a toaleta s malým umývadlom. Izby majú komfortné rozmery, je tam jedna spálňa, 2 obývačky, 1 menšia izba. Dve obývačky sú prepojené veľkou loggiou po celej šírke domu. Najmenšia z izieb sa nachádza v tesnej blízkosti od stupačiek s vodou a odpadom, takže je veľmi ľahko napojiť sa prívodmi vody a vstupom na odpad s kuchynskou linkou, a prípadným otvorením priečky do jednej z obývačiek, je možné vytvoriť plnohodnotný 3 izbový byt na hornom podlaží. Prípadne aj so samostatným vstupom z dvora, nakoľko tam pôvodne boli sklobetónové tvárnice na schodišti, boli čiastočne zamurované a osadené okno, čiže doplnením vonkajšieho schodišťa je možné obe podlažia kompletne oddeliť. 

Dom je z väčšej polovice podpivničený, po zostupe schodmi do stredovej časti v jednej miestnosti – na pravej  strane sa nachádza kotol a čerpadlo, v druhej – na ľavej strane je dielňa.

Na záhrade  sa nachádza krásny drevený altánok, vyvýšené záhony, prístrešok na auto a zadná časť záhrady je oddelená vnútorným oplotením so zelenou plachtou a bráničkou. V zadnej časti je murovaná hospodárska budova, ktorá má dve miestnosti, ďalšia časť je otvorená, so schodišťom na pôjd nad celou budovou. V ľavej časti je murovaná latrínka. Oproti je plechová búdka na náradie a políčko na zeleninu.

Túto nehnuteľnosť so všetkými jej výhodami, ktorú môžete užívať bez veľkých finančných vstupov na rekonštrukciu, jednoznačne odporúčam. Pre seriózneho záujemcu možnosť rozumnej dohody na cene. Pre bližšie info  a termín obhliadky volajte Mgr. Jana Kimpanová, 0908 987 414.

 

 

Vlastnosti

Status:
aktívne
Vlastníctvo:
osobné
Plocha pozemku:
730 m2
Typ zeme:
rovina
Teritórium:
Intravilán
Úžitková plocha:
250 m2
Zastavaná plocha:
100 m2
Stav:
čiastočne prerobený
Počet izieb:
5
Energetický certifikát:
žiadne
Energetická náročnosť budovy:
Klasické materiály
Typ budovy:
bloková konštrukcia
Typ výbavy:
kompletne vybavený
Balkón:
áno
Pivnica:
áno
Špajza:
áno
Sklad:
áno
Dielňa:
áno
Rok výstavby:
1976
Rok poslednej rekonštrukcie:
2024
Rok kolaudácie:
1977
Počet poschodí od prízemia vyššie:
2
Celková plocha:
250 m2
Plocha balkóna:
15 m2
Počet balkónov:
1
Pivnica plocha:
50 m2
Počet pivníc:
2
Inžinierske siete:
áno
Voda:
áno
Elektrika:
áno
Plyn:
áno
Kanalizácia:
áno
Voda - na pozemku - studňa:
áno
Elektrika - na pozemku:
áno
Plyn - na pozemku:
áno
Kanalizácia - na pozemku - žumpa:
áno
Vykurovanie - lokálne:
áno
Internet:
áno

Pozrieť na mape